Mıhlı Şelalesi

Mıhlı Şelalesi, Türkiye’de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunur. Mavi ve yeşilin harika ahengini ortaya çıkaran bu şelalenin çevresinde zaman geçirmek sevdiklerinizle gerçekleştirebileceğiniz çok özel aktivitelerden bir tanesi. Kaz Dağları'nın bir parçasını da içerisinde barındıran şelaleden akan serin suların şırıltısı sizi huzura ulaştıracak. Çanakkale ili Ayvacık ilesi sınırları içerisinde yer alan Mıhlı Şelalesi, bir mesire alanına da sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Çevreye zarar vermeden doğallığı yaşayacağınız bir piknik maceranızda suyun huzur veren şırıltısını dinlemeyi ihmal etmeyin. İştah kabartacak bir ortamda piknik yaparak harika bir deneyime olanak tanıyın.

Doğa Fotoğrafçılığı: Marmara Bölgesi’nin doğal zenginlikler bağlamında önemli noktalarından biri olan Çanakkale’de yer alan şelalede doğa fotoğrafçılığı yapmak oldukça özel olacak.

Farklı manzaralar ve canlıları fotoğraflarken doğanın insanoğluna sunduğu güzellikleri daha yakından değerlendirme fırsatına da sahip olabileceksiniz.

Kamp: Mıhlı Şelalesi’ne yakın noktalarda bulunan kamp alanlarında çadır ya da karavan kamp seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Konforlu ve bir o kadar da kusursuz bir deneyim yaşamanızı sağlayacak olan kamp imkânları sayesinde doğanın güzelliklerini değerlendirmek bambaşka olacak.

Yeşilin ilgi çekici tonlarını mavinin ferahlatan tonlarıyla bir arada bulabileceğiniz bir kamp fırsatı sizleri bekliyor!

Doğa Yürüyüşü: Doğal bir zenginliğin yanı başında zaman geçirmek istediğinizde tercihinizi Mıhlı Şelalesi’nden yana kullanabilirsiniz. Patika yollarda ve dar alanlarda yürüyor olsanız da doğanın güzelliklerine farklı bir gözle bakmak size iyi hissettirecek.

Üstelik suyun sesinin size eşlik ediyor olması bambaşka bir deneyime kapı aralayacak!