Ayvacık Belediyesi

TROAS KATI ATIK BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI…

Belediyemizden Duyurular

TROAS KATI ATIK BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI…

TROAS KATI ATIK BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI…

Ayvacık’ta TROAS Katı Atık Belediyeler Birliği´nin 2018 yılı 2´nci olağan toplantısı Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin başkanlığında yapıldı.

 Yedi belediye başkanlığının üye olduğu katı atık birliğinin 2018 yılı bütçesi ve faaliyetlerinin görüşüldüğü toplantıda, bölgesel olarak hizmet verecek düzenli depolama ve bertaraf tesisinin çalışmaları ve işleyişi ele alındı. Toplantıya Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, Ezine Belediyesi Belediye Meclis Üyesi Hakan Üner, İl Özel İdaresi Soner Ateşli katıldı.
TROAS Katı Atık Birliği Başkanı Mehmet Ünal Şahin birlik üyelerine yaptığı konuşmada sözlerine şöyle devam etti. Şahin “Dünyada ve ülkemizde yaşanan hızlı nüfus artışıyla birlikte, kentlerin hızlı büyümesine sebep olan endüstriyel gelişme ve kentleşme gibi olgular kentlerde katı atık sorunlarını da beraberinde getirmiştir. Bugüne kadar toplanan çöpler ise eski sistem depolama sistemiyle yapılıyordu. Bu sistem dünyada olduğu gibi artık ülkemizde de işlevini yitermiş ve yetersiz kalmıştır. Bugün bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu çöplerin toplanması, taşınması ve bertaraf edilmesi, yerel yönetimlerim görevidir. Bakın her geçen gün nüfusumuz artıyor. İnsan yaşamının doğal bir sonucu olarak da katı atıklar oluşmakta ve yaşam kalitesini yükseltmek için bu atıkların ortadan kaldırılması gerekmektedir. Bu artan İnsan faaliyetleri sonucu oluşan katı atık sorununun giderilmesinde kullanılan yöntemleri düzensiz depolama, düzenli depolama, kompostlama, tekrar kullanım, geri dönüşüm gibi sıralayabiliriz. Hızla gelişen ve büyüyen dünyada en önemli çevre sorunlarından biri olan çöp sorununun hep birlikte çözüme kavuşturulması için bölgemizde yedi belediye bir araya gelerek katı atık bertaraf tesisi için adımlarımızı attık. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalar neticesinde katı atık bertaraf tesisinin ihalesi İller Bankası tarafından yapılarak müteahhitte yer teslimi yapıldı. 14 sene önce biz yedi belediye bu yola çıktığımızda belki bu bir hayal gibiydi, ama bugün gelinen nokta bunun hayal olmadığını gösterdi. Biz yöneticiler gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir çevre bırakmak için bu tür önlemleri şimdiden almak zorundayız. Eğer yaşadığımız ili, İlçeyi, kasabayı, köyü marka kent yapmak istiyorsak, o bölgenin yaşanabilir yer olması için orada yaşayan insanların rahat yaşamasını sağlayabilmek için, alt yapısı bitmiş, üst yapısı bitmiş, çöp sorunu halledilmiş yaşam standarttı yükselmiş mega kentler yaratmamız gerekiyor.” dedi.
 
 
 
 
 

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Temizlik Görevlisi Alım İşi

İLAN METNİ:
 
            Belediyemiz bünyesinde geçici işçi statüsünde çalıştırılmak üzere İŞKUR sayfasında 3 (üç) adet temizlik görevlisi alımı için vermiş olduğumuz iş ilanına başvuru sayısı, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 12'nci Maddesi 2'nci Fıkrası "Kamu kurum ve kuruluşlarınca, sınava alınacak asıl adayların listesi; a) Kurumun gönderdiği ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört katı,(4) olarak kura çekimi sonucu belirlenir." hükmü gereği açık iş sayısının 4 (dört) katından daha az olduğu için noter kurası yerine aşağıda belirtilen yer ve zamanda mülakat yapılacaktır. Başvuruda bulanan hak sahiplerine ilanen duyurulur.
 
Mülakat Yeri: Belediyemiz Hizmet Binasında Bulunan Toplantı Salonu
Mülakat Tarihi:25 Mart 2019 Pazartesi
Mülakat Saati:14.00
 
 
 

DEVAMI

3 MART AYVACIK BELEDİYESİ DEVE GÜREŞİ FESTİVALİ

Ayvacık Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Ünal Şahin'in himayesinde gerçekleştireceğimiz Ayvacık Belediyesi Deve Güreşleri Festivaline tüm halkımız davetlidir. Girişler ücretsizdir.
NOT: Kişiye özel davetiye basılmamıştır.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Mehmet Ünal ŞAHİN
Ayvacık Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • AYVACIK GALERİ
  • BELEDİYE GALERİ

Videolar

  • Depremzedeler evlerine kavuşuyor
  • 2004 ten günümüze Ayvacık
  • Ayvacık Deve Güreşleri Festivali
  • Ayvacık Bölgesinin Yöresel Ürünleri Tanıtıldı