Ayvacık Belediyesi

Sivri’den başkana teşekkür

Belediyemizden Haberler

Sivri’den başkana teşekkür

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, katarak hastası olan ve ilerleyen hastalığından dolayı görme zorluğu yaşayan 72 yaşındaki Mustafa Sivri’yi hastanede tedavi ettirdi.
Ayvacık Belediyesi tarafından hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi ‘’Belediyem Benimle’’ ekiplerinin yapmış olduğu mahalle ziyaretleri sırasında ulaştığı 72 yaşındaki Mustafa Sivri’nin durumundan haberdar olan Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin Mustafa Sivri ile uzun uzun sohbet ederek hastalığı hakkında bilgi aldı.  Başkan Şahin, yaşlı adamın tedavi edilmesi konusunda belediye personeline gerekli talimatı verdi.
Mustafa Sivri’nin tedavisi için girişimlere başlayan belediye ekipleri, yaşlı adamı Çanakkale Devlet Hastanesine götürerek göz hastalıkları bölümünde muayene olmasını sağladı. Yaşlı adamın sağlık kontrollerinin ardından doktorlar katarak ameliyatına karar verdi. Katarak ameliyatı olan Mustafa Sivri yapılan operasyonun sonucunda sağlığına kavuştu. Belediye Başkanına teşekkür için gelen Sivri ‘’ Başkanımız Mehmet Ünal Şahin’den Allah razı olsun. Benim gibi yaşlı bir adama yardım ettiği için ona teşekkür ediyorum. Allah onu sevdiklerine bağışlasın, başımızdan eksik etmesin. Benim kendisinden tek isteğim var başkanlığa devam etmesini istiyorum. ‘’Kendisi bu memleket için faydalı adam, zararlı adam değil.’’ Başımız ne zaman sıkışsa imdadımıza yetişiyor, gücü yettiği kadar elinden geleni yapıyor.’’ dedi.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Saygı ve Özlemle Anıyoruz...

Ayvacık’ta 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı Düzenlendi.
10 Kasım 1938 yılında aramızdan ayrılan Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yılı dolayısıyla anma programı düzenlendi.
Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yılı dolayısıyla anma programı düzenlendi. Sabah 09,00 da başlayan programa; Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, Ayvacık 6. Nike Filo ve Garnizon Komutanı Ahmet Kesgin, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, askeri erkan, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Ayvacık Belediyesi Atatürk Kültür Parkı’nda düzenlenen törende, Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunumuyla başlandı. Saat 09.05’de sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bayraklar yarıya indirildi. Atatürk Kültür Park’ındaki çelenk sunma töreni ile başlayan anma programı, Atatürk Kültür Merkezinde devam etti.
Ayvacık Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin  hazırladığı etkinlik Atatürk Kültür Merkezinde saat 09.30 da, saygı duruşuyla başladı ve ardından istiklal marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Konuşmanın ardından Atatürk’ün hayatını anlatan kısa bir slayt gösterimi yapıldı. Ardından öğrenciler tarafından oratoryo gösterisi, şiirlerin okunması ve Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi. Program, çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.

 
 
 
 
 

DEVAMI

Ayvacıkta Cumhuriyet Coşkusu Yaşandı

Cumhuriyetimizin 95. Yılı kutlamaları 28 Ekim günü Ayvacık’ta Atatürk Kültür Park’ta düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı.
Çelenk sunma törenine Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, Ayvacık 6. Nike Filo ve Garnizon Komutanı Ahmet Kesgin, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Halil Ibrahim Engin, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Handan Gençtepe, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Bilgic, İl Genel Meclis Üyesi Turan Tumay, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve ilçe halkı katıldı. Çelenk sunumundan sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Akşam Fener alayı ve havai fişik göterisi yapıldı. 29 Ekim pazartesi günü ilçe stadyumunda bayram etkinlikleri devam etti.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Mehmet Ünal ŞAHİN
Ayvacık Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • AYVACIK GALERİ
  • BELEDİYE GALERİ

Videolar

  • Depremzedeler evlerine kavuşuyor
  • 2004 ten günümüze Ayvacık
  • Ayvacık Deve Güreşleri Festivali
  • Ayvacık Bölgesinin Yöresel Ürünleri Tanıtıldı