Ayvacık Belediyesi

Geleneksel Ayvacık Panayırı Açıldı

Belediyemizden Haberler

Geleneksel Ayvacık Panayırı Açıldı

Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, panayırın yıllardır bölgeye hayat veren bir gelenek olduğunu ifade ederek, "Farklı etkinliklere bölgemizin ihtiyacı büyük.’’ dedi.
 
Ayvacık’ta tarihi asırlar öncesine dayanan Geleneksel Ayvacık Hayvan ve Emtia Panayırı açıldı. Panayırı gezen Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin  panayırda bulunan esnafları gezerek sattıkları ürünler hakkında bilgi aldı ve hayırlı kazançlar diledi.
Başkan Şahin ‘’İlçemizde yarım asırdan bu güne kadar gelen panayır kültürünü bu günde devam ettiriyoruz. 56 yıldan bu yana kurulan ve bölgenin en büyük panayırına sahip olan Ayvacık’a çeşitli bölgelerinden yüzlerce esnafın gelip, ürünlerini pazarladığını söyleyerek, çevre bölgelerde panayırlar artık yerini fuar ve festivallere bıraktı. Biz ise eski kültürümüze sahip çıkıyoruz ve devam ettiriyoruz" dedi. 
Halkın en büyük eğlence ve alışveriş kültürünün bir örneği panayır bu yıl da renkli görüntüler oluştu. Ayvacık'lılar  ve çevre ilçelerden ve şehir dışından katılımın fazla olması panayır esnafını da mutlu etti. Panayıra gelen aileler bol bol alışverişini yapıp, eğlendi.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Gaziler Günü Ayvacıkta kutlandı

Gaziler Günü Ayvacık’ta kutlandı
Ayvacık ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü, Atatürk Kültür Parkında düzenlenen törenle kutlandı.
Ayvacık’ta 19 Eylül Gaziler günü Atatürk Kültür Parkı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Kültür parkındaki tören saat 11.00 başladı. Törene Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, 6.Nike Filo Komutanı ve Garnizon Komutanı Ahmet Kesgin, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Sivil toplum kuruluşlarının Başkanları ve temsilcileri, askeri erkan, gaziler ve çok sayıda Ayvacık’lı vatandaşlar katıldı. Çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Kültür Parkında düzenlenen program sona erdi. Daha sonra törene katılan gazi ailelerine Ayvacık Öğretmen Evinde öğle yemeği verildi.
 

DEVAMI

30 Ağustos Zafer Bayramı

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Mehmet Ünal ŞAHİN
Ayvacık Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • AYVACIK GALERİ
  • BELEDİYE GALERİ

Videolar

  • Ayvacık Deve Güreşleri Festivali
  • Ayvacık Bölgesinin Yöresel Ürünleri Tanıtıldı
  • 2018 Mart Ayvacık Panayırı
  • Ayvacık Belediyesi 2018 Tanıtım Filmi