Ayvacık Belediyesi

Depremzede besicilere yem desteği

İlçemizden Haberler

Depremzede besicilere yem desteği

Depremzede besicilere yem desteği
Ayvacık’ta 6 Şubat sabahı meydana gelen depremde en çok hasarın olduğu Yukarıköy’de çiftçilere ücretsiz hayvan yemi dağıtıldı. İlçede depremden etkilenen 20 köydeki küçükbaş hayvan yetiştiricilerine Çanakkale Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiriciler Birliği’nin başlattığı yem desteği projesi kapsamında Çan İlçesi Süt Üreticileri Birliği, Biga Süt Üreticileri Birliği’nin ve yem fabrikalarının verdiği destekle ücretsiz hayvan yemi dağıtıldı. 10 koyuna 1 yem çuvalı olacak şekilde dağıtım yaptıklarını ifade eden Çanakkale Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkan Yardımcısı İlhan Ulus, toplam 10 tona yakın yem dağıttıklarını ifade etti. Ulus, “6 Şubat tarihinden itibaren Ayvacık’ta depremler yaşanıyor. Bu depremlerde Yukarıköy ve çevresinde birçok yapıda hasar oldu. Devletimiz zaten burada vatandaşlarımıza sahip çıktı ve her türlü desteği verdi. Ağılların zarar gördüğünü gördük. Yemlerin yağan yağmurlarla beraber zarar gördüğünü tespit ettik. Bunun üzerine süt üretici birlikleri ve yem fabrikalarının da destekleriyle yaklaşık 10 ton olan 1800 çuval yemi birlik üyelerimiz olan besicilere dağıtıyoruz. 10 koyuna 1 çuval yem düşecek şekilde veriyoruz. Bize destek veren süt üretici birliklerine ve yem fabrikalarına teşekkür ediyorum” dedi.
Kaynak :Gazete Ayvacık
http://www.gazeteayvacik.com/haber/5646-depremzede-besicilere-yem-destegi-video

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ayvacık MYO Binası Vatandaşlara Tanıtıldı

 
Ayvacık MYO Binası Vatandaşlara Tanıtıldı
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ayvacık Meslek Yüksek Okulu yeni binası düzenlenen törenle Ayvacık halkına tanıtıldı.
Ayvacık Meslek Yüksek Okulu binası önünde başlayan tanıtım etkinliğine katılıp bir konuşma gerçekleştiren Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, “Ayvacık Meslek Yüksekokulumuzun binasının yapımı tamamlandı. Şu anda okulumuz Türkiye’nin en güzel meslek yüksekokullarından biri oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. İlçemizde eğitim alanında çalışmalar ve hizmetler devam ediyor. Yurt inşaatımız bitti. Özellikle öğrencilerimizin kullanacağı kapalı yüzme havuzumuzun inşaatı tamamlandı. Okul inşaatımız devam ediyor. İlçemize yapılan bu yatırımlar Ayvacık halkına hayırlı olsun” dedi.
“Ayvacık Eğitim Kenti”
Ayvacık’ın bir eğitim kenti olma yolunda olduğunu ifade eden Şahin, “Ayvacık bir eğitim kenti. Şu anda fen lisemizde ve diğer liselerimizde öğrencilerimiz eğitim hayatını sürdürüyor. Üniversite binamız çok güzel oldu. İnanıyorum kısa sürede yeni bölümler açılarak öğrenci sayımız artacaktır. Ayvacık’ta öğrenci artışını kaldırabilecek yurtlarımız, pansiyonlarımız var. Kimse endişe etmesin. Ayvacık, güvenli ve öğrenci kapasitesini kaldırabilecek bir eğitim kentidir” dedi.
“Ayvacık Halkı Yapılan Hizmetleri Görsün”
Ayvacık halkının yapılan çalışmaları ve hizmetleri görmesi gerektiğini ifade eden Şahin konuşmasının devamında, “Ayvacık halkında bu yeni yapılan üniversite binamızı görmeyenler vardır. Bu çalışmaları halkımız görsün, bilsin diye bu tanıtım etkinliğini düzenledik. Avrupa standartlarında bir yüksekokul binamız var. Bu bir değerdir. Hep birlikte bu değere sahip çıkacağız.” dedi.
Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin’in konuşmasının ardından etkinliğe katılan vatandaşlara yüksekokul binası gezdirildi. Halk oyunları gösterisinin de düzenlendiği tanıtım etkinliğine Ayvacık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Selçuk İpek, Ayvacık AK Parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Engin, köy muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DEVAMI

Ayvacıkta Bayramlaşma

Ayvacık Kaymakamlığınca düzenlenen Ramazan Bayramı programı münasebeti ile Kaymakam Hakan Hakyemez, Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Kamu Kurum ve Kuruluş yöneticileri, bazı STK temsilcileri, Muhtarlar ve bayramlaşmaya gelen Ayvacık halkıyla bayramlaştı.
 
 
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Mehmet Ünal ŞAHİN
Ayvacık Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • AYVACIK GALERİ
  • BELEDİYE GALERİ

Videolar

  • Ayvacıkta Kültür, Doğa, Turizm ve Spor Derneği Kuruldu
  • O İSKELE AYVACIKA YAPILACAK
  • Egenin incisi Ayvacık
  • ayvacık değişiyor gelişiyor...