Ayvacık Belediyesi

Başkan Şahin: “Dünya sizinle güzel”

Belediyemizden Haberler

Başkan Şahin: “Dünya sizinle güzel”

Başkan Şahin: “Dünya sizinle güzel”
Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü`nü nedeni ile yaptığı açıklamasında, “Umut ve umutsuzluğun iç içe yaşandığı bir dönemden geçmekteyiz. Ülkemizin çeşitli yerlerinden gelen bayanlara yapılan şiddet, cinayet ve intihar haberleri, bunun yanında teröre verdiğimiz canlar ile geride kalan gözü yaşlı analar ve bacılar. Bu duygular içerisinde kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum. Türkiye`nin gelişmesinde ve çağdaşlaşmasında önemli görevler üstlenen kadınlarımız; toplumsal ve ekonomik yaşamın her kesiminde rol almışlardır. Kadınlarımız, ülkemizin sosyal ve ekonomik konularında aşama kaydetmesinde en önemli temel unsurlardır. Kadın, Türk toplumu ve aile yapısında müstesna bir yere sahip olup, aile dokusunun temelini teşkil ederek şefkatin, fedakarlığın, sabrın ve özverinin sembolü, toplumun yapısını güçlendiren, şekillendiren, aile birliğinin en önemli bireyidir. Türk kadını ve annesi daima özverinin, sevginin kaynağı olmuştur. Kurtuluş Savaşı’nda vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan cefakar, vefakar kadınlarımız tüm dünyaya örnek davranışlar sergilemiştir. Öte yandan; kadınlarımız bu güne kadar  yaptıkları çalışmalar ile yaşamın her boyutunda erkekler kadar başarılı olduklarını sergilemişlerdir. Daha uygar ve sağlıklı bir toplum için kadınlara her zaman ihtiyaç vardır. Bu güzel güne saygı duymalı ve onları sadece bir günle değil, her zaman hatırlamalıyız” dedi. 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Başkan Şahin TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının açılışını yaptı.

 
Başkan Şahin ‘’ TÜBİTAK 4006 Bilim Fuar’ının açılışını yaptı.’’

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Ayvacık Fen Lisesi’nin düzenlemiş olduğu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve Resim Sergisi’nin açılışına katıldı.

Ayvacık Fen Lisesi öğrencilerinin hazırladığı TÜBİTAK Bilim Fuarı, öğrencilerin bilimsel, projeye dayalı düşünme ve araştırma-geliştirme kültürünün yaygınlaştırılması, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Okullarda gerçekleştirilen bu fuarlarla, öğrencilerin kendi ilgileri doğrultusunda, belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilecekleri, araştırmalarını sergileyebilecekleri, bir ortam oluşturulması amaçlanmaktadır. TÜBİTAK’ın desteğiyle “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” bütün yurtta düzenlendiği gibi Ayvacık ilçesinde de düzenlendi.
 
Değişik ve güzel 20 proje
Okul Müdürü Ersan Sezer tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından protokol üyeleri kurdeleyi keserek açılışı gerçekleştirdi. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nda yer alan birbirinden ilginç ve güzel fikirlerin üretildiği 20 projeyi Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, öğrencilerin ürettiği çalışmalarını yakından inceledi. Başkan Şahin, Ayvacık İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Çetin’den fuarda sergilenen projeler hakkında detaylı bilgiler aldı.  Başkan Mehmet Ünal Şahin sergide kısa bir konuşma yaptı. Şahin ‘’Öğrencilerin yaptıkları bu projeler ileride büyük başarılara atılacak imzaların ilki olacağına inanıyorum. Çocuklarımızı yaptıkları bu projelerden dolayı tebrik ediyorum, ileride bu yaptıkları projeleri daha da geliştireceklerine inancım tamdır. Başarılarının devamını diliyorum.’’ dedi.
 
 


DEVAMI

19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Mehmet Ünal ŞAHİN
Ayvacık Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • AYVACIK GALERİ
  • BELEDİYE GALERİ

Videolar

  • O İSKELE AYVACIKA YAPILACAK
  • Egenin incisi Ayvacık
  • ayvacık değişiyor gelişiyor...
  • Ayvacık gelişmeye devam ediyor