Ayvacık Belediyesi

Ayvacıkta Tübitak Bilim Fuarı Sergisi

Belediyemizden Haberler

Ayvacıkta Tübitak Bilim Fuarı Sergisi

Ayvacık’ta Tübitak Bilim Fuarı Sergisi
Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Ayvacık Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin düzenlemiş olduğu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışına katıldı.
 
TÜBİTAK Bilim Fuarı, öğrencilerin bilimsel, projeye dayalı düşünme ve araştırma-geliştirme kültürünün yaygınlaştırılması, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Okullarda gerçekleştirilen bu fuarlarla, öğrencilerin kendi ilgileri doğrultusunda, belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilecekleri, araştırmalarını sergileyebilecekleri, bir ortam oluşturulması amaçlanmaktadır. TÜBİTAK’ın desteğiyle “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” bütün yurtta düzenlendiği gibi Ayvacık ilçesinde de düzenlendi.
 
Sergiye Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Çetin, Okul Müdürü İbrahim Noyan, kurum müdürleri, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı. Açılışta konuşma yapan okul müdürü İbrahim Noyan konuşmasına şöyle devam etti. Noyan ‘’ Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederim. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir.’’ dedi. Sergi açılışını Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin ve Okul Müdürü Noyan yaptı.
 

Yeryüzündeki hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır
Başkan Şahin, Ayvacık İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Çetin’den fuarda sergilenen projeler hakkında detaylı bilgiler aldı.  Sergide kısa bir konuşma yapan Şahin ‘’Öğrencilerin yaptıkları bu projeler ileride büyük başarılara atılacak imzaların ilki olacağına inanıyorum. Sevgili öğrenciler şunu biliniz ki yeryüzünde yapılan birçok proje sıfırdan var olmamıştır. Dünyada yapılan projelerin mutlaka bir öncesi bulunmaktadır.  Şundan eminim ki bu yaptığınız proje çalışmaları her biri ileride sizin başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağı olacaktır. Çocuklarımızı yaptıkları bu projelerden dolayı tebrik ediyorum, ileride bu yaptıkları projeleri daha da geliştireceklerine inancım tamdır. Proje çalışmalarında emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyorum başarılarının devamını diliyorum.’’ dedi.
 

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Gaziler Günü Ayvacıkta kutlandı

Gaziler Günü Ayvacık’ta kutlandı
Ayvacık ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü, Atatürk Kültür Parkında düzenlenen törenle kutlandı.
Ayvacık’ta 19 Eylül Gaziler günü Atatürk Kültür Parkı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Kültür parkındaki tören saat 11.00 başladı. Törene Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, 6.Nike Filo Komutanı ve Garnizon Komutanı Ahmet Kesgin, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Sivil toplum kuruluşlarının Başkanları ve temsilcileri, askeri erkan, gaziler ve çok sayıda Ayvacık’lı vatandaşlar katıldı. Çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Kültür Parkında düzenlenen program sona erdi. Daha sonra törene katılan gazi ailelerine Ayvacık Öğretmen Evinde öğle yemeği verildi.
 

DEVAMI

30 Ağustos Zafer Bayramı

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Mehmet Ünal ŞAHİN
Ayvacık Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • AYVACIK GALERİ
  • BELEDİYE GALERİ

Videolar

  • Ayvacık Deve Güreşleri Festivali
  • Ayvacık Bölgesinin Yöresel Ürünleri Tanıtıldı
  • 2018 Mart Ayvacık Panayırı
  • Ayvacık Belediyesi 2018 Tanıtım Filmi