Ayvacık Belediyesi

Ayvacıklı Kadınlar Konser Etkinliği İle Moral Buldu

Belediyemizden Haberler

Ayvacıklı Kadınlar Konser Etkinliği İle Moral Buldu

Ayvacıklı Kadınlar Konser Etkinliği İle Moral Buldu
Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde kadınlar, yerel sanatçıların verdiği konser ile moral buldu.
Yerel sanatçıların depremzede kadınlar için verdiği konserde konuşan Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, “Bugün hep birlikte kadınlar gününü kutlayalım istedik. Özellikle köylerimizden de katılım olsun istedik. Zira, bu güzelliklerin içinde maalesef başımızda bir deprem faciası geldi. Depremden sonra bazı köylerimiz zarar gördü. Sıkıntılar yaşadılar. İşte biz de aynı sarsıntıları burada yaşıyoruz ama köylerimizde hasar meydana geldi. Meydana gelen depremde yıkımdan dolayı bölgemizde moraller düştü. Hiç olmazsa kadınlar gününü bugün köylülerimizle beraber kutlayalım dedik. Depremzedelerimize de bir nebze moral olsun istedik” dedi.
Konser etkinliğine sponsor olan işadamlarına ve sanatçılara Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin tarafından plaket verildi.
Ayvacık Belediyesi Yazlık Düğün Salonu’nda düzenlenen etkinlikte çocuklar da palyaço ekibiyle eğlenirken, konser etkinliği Ayvacıklı kadınların alkışlarıyla sona erdi.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Başkan Şahin TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının açılışını yaptı.

 
Başkan Şahin ‘’ TÜBİTAK 4006 Bilim Fuar’ının açılışını yaptı.’’

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Ayvacık Fen Lisesi’nin düzenlemiş olduğu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve Resim Sergisi’nin açılışına katıldı.

Ayvacık Fen Lisesi öğrencilerinin hazırladığı TÜBİTAK Bilim Fuarı, öğrencilerin bilimsel, projeye dayalı düşünme ve araştırma-geliştirme kültürünün yaygınlaştırılması, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Okullarda gerçekleştirilen bu fuarlarla, öğrencilerin kendi ilgileri doğrultusunda, belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilecekleri, araştırmalarını sergileyebilecekleri, bir ortam oluşturulması amaçlanmaktadır. TÜBİTAK’ın desteğiyle “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” bütün yurtta düzenlendiği gibi Ayvacık ilçesinde de düzenlendi.
 
Değişik ve güzel 20 proje
Okul Müdürü Ersan Sezer tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından protokol üyeleri kurdeleyi keserek açılışı gerçekleştirdi. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nda yer alan birbirinden ilginç ve güzel fikirlerin üretildiği 20 projeyi Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, öğrencilerin ürettiği çalışmalarını yakından inceledi. Başkan Şahin, Ayvacık İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Çetin’den fuarda sergilenen projeler hakkında detaylı bilgiler aldı.  Başkan Mehmet Ünal Şahin sergide kısa bir konuşma yaptı. Şahin ‘’Öğrencilerin yaptıkları bu projeler ileride büyük başarılara atılacak imzaların ilki olacağına inanıyorum. Çocuklarımızı yaptıkları bu projelerden dolayı tebrik ediyorum, ileride bu yaptıkları projeleri daha da geliştireceklerine inancım tamdır. Başarılarının devamını diliyorum.’’ dedi.
 
 


DEVAMI

19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Mehmet Ünal ŞAHİN
Ayvacık Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • AYVACIK GALERİ
  • BELEDİYE GALERİ

Videolar

  • O İSKELE AYVACIKA YAPILACAK
  • Egenin incisi Ayvacık
  • ayvacık değişiyor gelişiyor...
  • Ayvacık gelişmeye devam ediyor