Ayvacık Belediyesi

Ayvacık’ta Engelliler Günü Etkinliği

Belediyemizden Haberler

Ayvacık’ta Engelliler Günü Etkinliği

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde EDES projesi kapsamında Engellilere özel etkinlik düzenlendi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen 2015 Engellilere Destek Programına bu yıl ilk kez Çanakkale ili de dahil edildi. Ayvacık Kaymakamlığı Proje Ekibi tarafından hazırlanan “Engelim Sosyal Hayatıma Engel Değil” projesi başarılı 4 proje arasında seçilerek, hayata geçti. Proje kapsamında Ayvacık Spor Salonu’nda engellilere özel etkinlik düzenlendi.
Düzenlenen etkinliklere Ayvacık Kaymakamı Dr. Salih Gelgeç, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Ayvacık Emniyet Müdürü Cengiz Akpınar, daire amirleri, çok sayıda vatandaş ile proje kapsamına giren engelli bireyler katıldı.
Etkinliklerde Çanakkale Engelli Ortestrası tarafından katılımcılara konser verilirken, halk oyunları gösterimleri, şiirler ve resim yarışmaları da düzenlendi. Dereceye girenlere ödülleri Ayvacık Kaymakamı Dr. Salih Gelgeç ve Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin tarafından verildi.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Gaziler Günü Ayvacıkta kutlandı

Gaziler Günü Ayvacık’ta kutlandı
Ayvacık ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü, Atatürk Kültür Parkında düzenlenen törenle kutlandı.
Ayvacık’ta 19 Eylül Gaziler günü Atatürk Kültür Parkı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Kültür parkındaki tören saat 11.00 başladı. Törene Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, 6.Nike Filo Komutanı ve Garnizon Komutanı Ahmet Kesgin, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Sivil toplum kuruluşlarının Başkanları ve temsilcileri, askeri erkan, gaziler ve çok sayıda Ayvacık’lı vatandaşlar katıldı. Çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Kültür Parkında düzenlenen program sona erdi. Daha sonra törene katılan gazi ailelerine Ayvacık Öğretmen Evinde öğle yemeği verildi.
 

DEVAMI

30 Ağustos Zafer Bayramı

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Mehmet Ünal ŞAHİN
Ayvacık Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • AYVACIK GALERİ
  • BELEDİYE GALERİ

Videolar

  • Ayvacık Deve Güreşleri Festivali
  • Ayvacık Bölgesinin Yöresel Ürünleri Tanıtıldı
  • 2018 Mart Ayvacık Panayırı
  • Ayvacık Belediyesi 2018 Tanıtım Filmi