Ayvacık Belediyesi

Anaokulu Öğrencilerinden Yılsonu Sergisi

Belediyemizden Haberler

Anaokulu Öğrencilerinden Yılsonu Sergisi

Anaokulu Öğrencilerinden Yılsonu Sergisi
Ayvacık Vilayetler Birliği Anaokulu’nda öğrencilerin bir yılda hazırladığı eserler için yılsonu etkinliği ve resim sergisi düzenlendi.
Ayvacık Vilayetler Birliği Anaokulu bahçesinde düzenlenen etkinlikler renkli görüntülere sahne olurken, minik öğrencilerin yaptığı eserler, katılımcılar tarafından dikkatle incelendi.
Ayvacık Vilayetler Birliği Anaokulu Müdürü Çiçek Önkal, serginin çok kapsamlı olduğunu ifade ederek, “Minik öğrencilerimizin yaptığı eserleri sergilemek çok güzel bir duygu. Etkinliğin mimarı öğretmenlere, öğrencilere ve velilere öğrencilerin bu anlamlı gününde onları yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederim” dedi.
Serginin açılışına katılan ve burada bir konuşma gerçekleştiren Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin ise, “Açılışını gerçekleştirdiğimiz sergiden minik öğrencilerimizin hazırladığı eserleri görüp incelemek bizi çok memnun etti. Bakın burada bir şey paylaşmak istiyorum. Yıl 2005, bundan 13 yıl önce Çanakkale’de bir toplantıda o zamanın milli eğitim bakanıyla görüşmüştük. O zaman bizim de bastırmamızla burada vilayetler birliği tarafından anaokulumuzu Ayvacık’a kazandırmıştık. Aradan kaç yıl geçti, öğretmenlerimizin de katkılarıyla anaokulumuzda büyük ilerleme kaydettik. Buradaki etkinliği heyecanı görünce büyük mutluluk duyuyorum. Bu sergide de emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Saygı ve Özlemle Anıyoruz...

Ayvacık’ta 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı Düzenlendi.
10 Kasım 1938 yılında aramızdan ayrılan Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yılı dolayısıyla anma programı düzenlendi.
Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yılı dolayısıyla anma programı düzenlendi. Sabah 09,00 da başlayan programa; Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, Ayvacık 6. Nike Filo ve Garnizon Komutanı Ahmet Kesgin, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, askeri erkan, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Ayvacık Belediyesi Atatürk Kültür Parkı’nda düzenlenen törende, Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunumuyla başlandı. Saat 09.05’de sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bayraklar yarıya indirildi. Atatürk Kültür Park’ındaki çelenk sunma töreni ile başlayan anma programı, Atatürk Kültür Merkezinde devam etti.
Ayvacık Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin  hazırladığı etkinlik Atatürk Kültür Merkezinde saat 09.30 da, saygı duruşuyla başladı ve ardından istiklal marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Konuşmanın ardından Atatürk’ün hayatını anlatan kısa bir slayt gösterimi yapıldı. Ardından öğrenciler tarafından oratoryo gösterisi, şiirlerin okunması ve Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi. Program, çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.

 
 
 
 
 

DEVAMI

Ayvacıkta Cumhuriyet Coşkusu Yaşandı

Cumhuriyetimizin 95. Yılı kutlamaları 28 Ekim günü Ayvacık’ta Atatürk Kültür Park’ta düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı.
Çelenk sunma törenine Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, Ayvacık 6. Nike Filo ve Garnizon Komutanı Ahmet Kesgin, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Halil Ibrahim Engin, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Handan Gençtepe, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Bilgic, İl Genel Meclis Üyesi Turan Tumay, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve ilçe halkı katıldı. Çelenk sunumundan sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Akşam Fener alayı ve havai fişik göterisi yapıldı. 29 Ekim pazartesi günü ilçe stadyumunda bayram etkinlikleri devam etti.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Mehmet Ünal ŞAHİN
Ayvacık Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • AYVACIK GALERİ
  • BELEDİYE GALERİ

Videolar

  • Depremzedeler evlerine kavuşuyor
  • 2004 ten günümüze Ayvacık
  • Ayvacık Deve Güreşleri Festivali
  • Ayvacık Bölgesinin Yöresel Ürünleri Tanıtıldı