Ayvacık Belediyesi

Anaokulu Öğrencilerinden Yılsonu Sergisi

Belediyemizden Haberler

Anaokulu Öğrencilerinden Yılsonu Sergisi

Anaokulu Öğrencilerinden Yılsonu Sergisi
Ayvacık Vilayetler Birliği Anaokulu’nda öğrencilerin bir yılda hazırladığı eserler için yılsonu etkinliği ve resim sergisi düzenlendi.
Ayvacık Vilayetler Birliği Anaokulu bahçesinde düzenlenen etkinlikler renkli görüntülere sahne olurken, minik öğrencilerin yaptığı eserler, katılımcılar tarafından dikkatle incelendi.
Ayvacık Vilayetler Birliği Anaokulu Müdürü Çiçek Önkal, serginin çok kapsamlı olduğunu ifade ederek, “Minik öğrencilerimizin yaptığı eserleri sergilemek çok güzel bir duygu. Etkinliğin mimarı öğretmenlere, öğrencilere ve velilere öğrencilerin bu anlamlı gününde onları yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederim” dedi.
Serginin açılışına katılan ve burada bir konuşma gerçekleştiren Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin ise, “Açılışını gerçekleştirdiğimiz sergiden minik öğrencilerimizin hazırladığı eserleri görüp incelemek bizi çok memnun etti. Bakın burada bir şey paylaşmak istiyorum. Yıl 2005, bundan 13 yıl önce Çanakkale’de bir toplantıda o zamanın milli eğitim bakanıyla görüşmüştük. O zaman bizim de bastırmamızla burada vilayetler birliği tarafından anaokulumuzu Ayvacık’a kazandırmıştık. Aradan kaç yıl geçti, öğretmenlerimizin de katkılarıyla anaokulumuzda büyük ilerleme kaydettik. Buradaki etkinliği heyecanı görünce büyük mutluluk duyuyorum. Bu sergide de emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Gaziler Günü Ayvacıkta kutlandı

Gaziler Günü Ayvacık’ta kutlandı
Ayvacık ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü, Atatürk Kültür Parkında düzenlenen törenle kutlandı.
Ayvacık’ta 19 Eylül Gaziler günü Atatürk Kültür Parkı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Kültür parkındaki tören saat 11.00 başladı. Törene Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, 6.Nike Filo Komutanı ve Garnizon Komutanı Ahmet Kesgin, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Sivil toplum kuruluşlarının Başkanları ve temsilcileri, askeri erkan, gaziler ve çok sayıda Ayvacık’lı vatandaşlar katıldı. Çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Kültür Parkında düzenlenen program sona erdi. Daha sonra törene katılan gazi ailelerine Ayvacık Öğretmen Evinde öğle yemeği verildi.
 

DEVAMI

30 Ağustos Zafer Bayramı

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Mehmet Ünal ŞAHİN
Ayvacık Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • AYVACIK GALERİ
  • BELEDİYE GALERİ

Videolar

  • Ayvacık Deve Güreşleri Festivali
  • Ayvacık Bölgesinin Yöresel Ürünleri Tanıtıldı
  • 2018 Mart Ayvacık Panayırı
  • Ayvacık Belediyesi 2018 Tanıtım Filmi